S USK prohráváme v koncovce

Zápasové prognózy pátého kola Kooperativa NBL slibovaly bojovnou podívanou. SLUNETA po vítězné šňůře, kterou utnula až Opava v kole čtvrtém, hostila rozjeté USK Praha.

A hosté od začátku ukázali, proč jsou obávaným soupeřem. Díky dobré střelbě šli Vysokoškoláci rychle do vedení a SLUNETA rychle prohrávala dvouciferným rozdílem. Další důvod tohoto úvodu utkání bylo naše špatné procento střelby, a tak první čtvrtina skončila 17:24.

Spoustu sil nás stálo stažení soupeřova náskoku, které se sice nepovedlo do poločasu, jenž skončil 35:40, ale úvod druhé půle patřil SLUNETĚ. Pavel Houška jako  správný kapitán zavelel do útoku a 8 body v řadě nakopl svůj tým k lepšímu výkonu. Najednou tu bylo dvouciferné vedení pro svěřence  Tondy Pištěckého. Jenomže hosté měli Sehnala, ten při vedení SLUNETY 58:48, proměnil 2 trojky a náskok byl tatam a do posledního dějství se šlo za čtyřbodového vedení domácího týmu. Vrásky na čele našeho lodivoda přiděl navíc Brown, který si udělal rychle 3 fauly a Tonda jej musel šetřit. Naštěstí jej dokázal bodově zastoupit Michal Šotnar.

V posledním dějství se strhla velká bitva o každou píď hřiště a každý míč. Skóre bylo vyrovnané až do poslední minuty, kde přišla smolná série SLUNETY, hosté sice neproměňovali své střely, ale neúnavnou aktivitou na útočném doskoku si dokázali vybojovat 4 útoky v řadě a až v tom posledním se jim podařilo skórovat. Minutu před koncem základní hrací doby bylo tedy srovnáno na 74:74. Jenomže to bylo z ofenzivního hlediska od SLUNETY vše, v posledních 60 vteřinách se dokázali v útoku prosadit hosté, a to zásluhou Mariće, který obstaral posledních 6 bodů USK. SLUNETA si dokázala sice vybojovat střely, ty ovšem nenašly svůj cíl, a tak se SLUNETA musela sklonit před USK. Nyní ji čeká velmi těžká série venkovních utkání.

Dino Repeša (trenér USK Praha):
„Byl to pro nás těžký zápas, protože jsme ve čtvrtek hráli proti Nymburku a na přípravu na toto utkání jsme měli jen dva dny. Z loňské sezóny, kdy jsme s Ústím prohráli oba zápasy, jsme neměli dobré zkušenosti, takže jsme sem jeli velice namotivovaní se snahou tuto bilanci prolomit. Těší mě, jaký tým dnes ukázal charakter, za dnešní výkon si zaslouží respekt.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí nad Labem):
„Dnes bych viděl dva důležité momenty. První byl hned na začátku, kdy se USK dostalo rychle do desetibodového náskoku, a nás stálo spoustu sil se dotáhnout zpátky. Druhým klíčovým momentem byla třetí čtvrtina, kdy jsme si vypracovali desetibodový náskok my, ovšem z posledních dvou útoků jsme si nechali dát dvě trojky od Sehnala, který USK podržel. Díky tomu se do čtvrté čtvrtiny nějakým způsobem nadechli, pak už to byl boj o každý míč. U nás bohužel hráči, od kterých očekáváme lepší výkony, nesplnili to, co se od nich čeká, což byl jeden z kamenů úrazu. Vypíchl bych ještě jednu věc, řekli jsme si, že nedostaneme moc bodů z vymezeného území, ale v této statistice jsme prohráli 14:34. Bohužel jsme nezvládli těžké domácí utkání, teď nás čekají tři zápasy venku a v některém z nich to budeme muset odčinit.“

Igor Marič (USK Praha, player of the game, 26 pts):
„Byl to velice těžký zápas, který ale musel fanoušky bavit. My jsme ukázali charakter, bojovali od začátku až do konce a díky tomu jsme na konci mohli oslavit výhru.“

Pavel Houška (kapitán SLUNETA Ústí nad Labem):
“Soupeře jsme si nechali hned na začátku zápasu utéct, ruku v ruce s tím šla i naše špatná úspěšnost střelby, což nás dost sráželo. V závěru zápasu jsme sice ubránili některé útoky soupeře, jenže nedokázali jsme doskočit míč. Každopádně bych chtěl ale soupeře pochválit za jeho výkon.”

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 74:80 (17:24 35:40 58:54)
Body domácí: Houška 23, Šotnar 16, David 11, Fait a Svejcar po 8, Bažant a Pecka po 4.
Body hosté: Marić 26, Sehnal 13, Proleta 11, Stevanovic 10, Mareš a Appleby po 7, Petružela 6,
Trojky: 30/13 – 28/8
Trestné hody: 15/11 – 23/20
Doskoky: 33 - 41
Osobní chyby: 23 - 19